Akrobatyka 12+

Akrobatyka

Młodzież 12+

Ogólnorozwojowe zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki.
Grupa o zróżnicowanym poziomie zaawansowania dedykowana zarówno młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę z gimnastyką, jak i dla osób zaawansowanych.
Osoby początkujące zapoznają się z podstawowymi elementami: akrobatycznymi na równoważni, skoku czy drążku gimnastycznym. Rozpoczną pracę nad wzmocnieniem wszystkich mięśni, aby w przyszłości móc wykonywać trudniejsze ćwiczenia na przyrządach.
Młodzież o wyższym stopniu zaawansowania będzie doskonalić swoje umiejętności w wykonywaniu salt i coraz bardziej wymagających połączeń elementów na ścieżce. Ponadto na zajęciach nauczymy się nieco trudniejszych figur akrobatycznych – stania na rękach, przerzutów bokiem, czy wymyków. Będziemy wytrwale pracować nad gibkością oraz zmysłem równowagi, które pozwolą sprawnie ćwiczyć na równoważni. Wprowadzimy także pełen zakres ćwiczeń siłowych, wzmacniających i kształtujących wykorzystując do tego m.in. drążki, kółka czy linę.

Czy można uczęszczać na nasze zajęcia 2x w tygodniu?
Oczywiście! Polecamy taką opcję zwłaszcza dzieciom, które chciałyby zaznać dużej dawki ruchu w trakcie tygodnia, a także mieć więcej okazji do doskonalenia poznanych elementów. W treningu gimnastycznym systematyczność i większa częstotliwość powtarzania elementów pozwala na opanowanie ich z dużą dokładnością.