Ruch jest dobry w każdym wieku

Gimnastyka to wspaniały sposób na odstresowanie i wyluzowanie się, a przede wszystkim inwestycja w zdrową przyszłość.

Ruszmy na ratunek naszemu ciału!

Zakręceni we współczesnym zwariowanym świecie, pochłonięci pracą i obowiązkami domowymi zapominamy o sobie. Mając kilkanaście lat nasze młode, sprawne ciała mogą wszytko. Jako 20 – 30 – latkowie zajmujemy się tysiącem innych ciekawych rzeczy nie przykładając często uwagi do tego w jaki sposób wykorzystujemy swój organizm i jak on się zmienia z biegiem czasu. Siedzący tryb życia, nieprzespane noce oraz uboga dieta mają destrukcyjny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Mając 40 lat i więcej zaczynamy więc odczuwać różne dolegliwości, bo nasze ciało mówi NIE!

Zadbajmy o siebie poświęcając przynajmniej kilkadziesiąt minut tygodniowo na aktywność fizyczną. Dorosły człowiek miedzy 18, a 64 rokiem życia powinien poświęcić 150-300 minut tygodniowo na ćwiczenia o umiarkowanej intensywności lub 75-150 minut na ćwiczenia o dużej intensywności. Często uważamy, że bieg do tramwaju, przepychanie się z wózkiem w supermarkecie czy sobotnie odkurzanie to wystarczająca dawka ruchu. Niestety przy tych codziennych czynnościach zarówno nie odprężamy swojego cała, jak i nie aktywizujemy wszystkich mięśni.

Systematyczne ćwiczenia dla każdego 

Regularna aktywność fizyczna? Ale po co? Powodów jest tysiące. Przede wszystkim gimnastyka pozwala utrzymać kości, stawy i mięśnie w dobrej formie. Poprawia sprawność ogólną naszego organizmu i zapobiega problemom z poruszaniem się. Osoby w starszym wieku, które regularnie ćwiczą dłużej pozostają samodzielne i czerpią radość z czasu wolnego na emeryturze. Codzienna dawka ruchu zmniejsza ryzyko nadciśnienia, chorób układu krążenia, nowotworów oraz cukrzycy. Periodyczne ćwiczenia fizyczne pomagają także w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała.

Im bardziej poprawi się Twoja sprawność tym lepiej będziesz się czuł 

Zdrowe ciało rzadziej poddaje się jesienno-zimowym przeziębieniom. Podczas ćwiczeń fizycznych wzrasta poziom endorfin – tzw. hormonów szczęścia, dlatego ćwiczący regularnie osiągają większe zadowolenie i poprawia się ich samopoczucie. Ruch jest korzystny dla naszego zdrowia psychicznego, zapobiega depresji, wpływa na dobry sen i funkcje poznawcze. Przecież prawdą jest, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zajęcia gimnastyczne w grupie pozwalają nam poznać inne osoby, zawiązać nowe przyjaźnie i wyrwać się z pędzącej rzeczywistości, a po wysiłku fizycznym odczuwamy cudownie odprężenie i spokój.

Każda aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna

Oczywiście trudno jest rozpocząć regularne treningi gdy nie uprawialiśmy sportu od lat, ale pamiętajmy, że zawsze warto zacząć. Osoby całkowicie nieaktywne powinny stopniowo wchodzić w świat gimnastyki, najlepiej w asyście instruktorów, którzy pomogą im dobrać ćwiczenia do ich możliwości. Często, zwłaszcza przy różnych schorzeniach w starsze osoby potrzebują wcześniejszej konsultacji lekarskiej lub fizjoterapeutycznej.

Osobom początkującym, w średnim i starszym wieku, które chcą odzyskać kontrolę nad swoim ciałem oraz tym, którzy już ćwiczą, a chcą podnieść swoją sprawność proponujemy zajęcia gimnastyczne  na naszych profesjonalnych salach w Swoszowicach. 

Dla mocno aktywnych dorosłych  mamy zarówno w Swoszowicach jak i na Prądniku zajęcia z akrobatyki. Wasze ciała nabiorą elastyczności oraz skoczności. Nowe ewolucje gimnastyczne – przewroty, salta, przerzuty i skoki będziecie ćwiczyć po okiem naszych trenerów.

Treningi personalne pomogą Wam rozwinąć świadomość swojego ciała, wzmocnić siłę i gibkość, a indywidualny charakter zajęć pozwoli skupić się na tych ćwiczeniach, które lubicie i chcecie doskonalić.

 

Wszystkie zajęcia ruchowe dostosowujemy do wieku i możliwości fizycznych naszych gimnastyków. Z pewnością znajdziecie dla siebie ulubione zajęcia gimnastyczne!

Do zobaczenia na gimnastyce!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.