Grupa błękitna – 3-4 lata

Grupa błękitna

Dzieci w wieku 3-4 lat

Kolejny krok w samodzielność. Maluchy, przepraszam, to już przecież prawie starszaki, uczestniczą w zajęciach samodzielnie, rodzice dyskretnie podglądają postępy swych pociech siedząc wygodnie w lobby.

Użyjemy całego arsenału „pomocy naukowych": miękkich klocków, tuneli, materacy, drabinek, by kształtować siłę, gibkość, sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Ku swojej uciesze i przy wtórze rozpierającej rodziców dumy maluchy nabędą umiejętność wykonania pierwszych „prawdziwie gimnastycznych" elementów jak przewrót skulony w przód czy świeca. Brykaniu i kontrolowanym swawolom nie będzie końca. Oj będzie się już działo!

Przy wtórze wzajemnej uprzejmości i życzliwości, zgodnej i efektywnej współpracy w grupie. Kładziemy nacisk na przyjazną dyscyplinę, nabywamy umiejętność słuchania, wykonywania poleceń, dokładnego odtwarzania określonej sekwencji ruchów. Wspierające, pozytywnie motywujące słowa instruktorów wzmacniają u Waszych latorośli poczucie wartości i pomagają zyskać ogólną świadomość przestrzenną oraz własnego ciała.

Czy można uczęszczać na nasze zajęcia 2x w tygodniu?
Oczywiście! Polecamy taką opcję zwłaszcza dzieciom, które chciałyby zaznać dużej dawki ruchu w trakcie tygodnia, a także mieć więcej okazji do doskonalenia poznanych elementów. W treningu gimnastycznym systematyczność i większa częstotliwość powtarzania elementów pozwala na opanowanie ich z dużą dokładnością.