Grupa pomarańczowa – 7-9 lat

Grupa pomarańczowa

Dzieci w wieku 7-9 lat.

Dotarliśmy do wieku, w którym dzieci uczestniczą w zajęciach coraz bardziej świadomie, coraz lepiej czują i rozumieją swoje ciało, dostrzegają swoje mocne strony, wiedzą też nad którymi elementami trzeba się mocniej i dłużej pochylić, nad czym trzeba popracować.

Niestrudzenie szlifujemy elementy gimnastyki sportowej i akrobatyki, przewrót w przód, przewrót w tył, „gwiazda", mostek – to dla nas fraszka, igraszka. I to przepełnia nas dumą, choć wiemy, że przed nami stoi jeszcze wiele wyzwań! Korzystając z coraz większej wiedzy, mądrości i ciekawości dzieci uświadamiamy im jak ważne są kompleksowe działania wpisujące się w model zdrowego trybu życia.

Począwszy od snu, poprzez zrównoważoną dietę, ograniczanie czasu spędzanego przy urządzeniach elektronicznych, kończąc na zręcznym motywowaniu do wszelakich przejawów aktywności ruchowej, dla których gimnastyka jest wręcz niezbędną bazą i fundamentem.

Wciąż na zajęciach dominują formy zabawy, uczące podejmowania nowych wyzwań, wprowadzamy też elementy zdrowej rywalizacji, akcentując jednak zwłaszcza samą ideę czystego współzawodnictwa a nie jej wynik.

Czy można uczęszczać na nasze zajęcia 2x w tygodniu?
Oczywiście! Polecamy taką opcję zwłaszcza dzieciom, które chciałyby zaznać dużej dawki ruchu w trakcie tygodnia, a także mieć więcej okazji do doskonalenia poznanych elementów. W treningu gimnastycznym systematyczność i większa częstotliwość powtarzania elementów pozwala na opanowanie ich z dużą dokładnością.