Grupa srebrna – 6-9 lat

Grupa srebrna

Dzieci w wieku 6-9 lat.

Gimnastyki nie da się nauczyć z dnia na dzień. Do osiągnięcia wysokiego poziomu prowadzi tylko cierpliwa, długa praca nad swoim ciałem. Nad koordynacją, siłą, gibkością, szybkością i wszystkimi innymi czynnikami sprawności. Jeśli do tego dołożymy jeszcze swobodę, płynność i finezję wykonywania poszczególnych elementów i ewolucji, otrzymamy obraz naszej dyscypliny.

Z tego powodu stworzyliśmy grupy o bardziej intensywnym szkoleniu, gdzie będziemy uczyć trudniejszych elementów i ich połączeń: grupa srebrna dla dzieci w wieku 6 – 9 lat oraz grupa złota dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat.
Czego, zatem można spodziewać się w grupie złotej i srebrnej?
Przede wszystkim większego nacisku na rozwój cech motorycznych, niezbędnych dla gimnastyki zaawansowanej. Skoncentrowania na większej dokładności i precyzji wykonania elementów. Nieco mniej zabaw, a więcej intensywnych ćwiczeń. W efekcie opanowania trudniejszych ćwiczeń gimnastycznych, oraz większego podniesienia poziomu siły, gibkości, szybkości i koordynacji – czyli sprawności.

Czy można uczęszczać na nasze zajęcia 2x w tygodniu?
Oczywiście! Polecamy taką opcję zwłaszcza dzieciom, które chciałyby zaznać dużej dawki ruchu w trakcie tygodnia, a także mieć więcej okazji do doskonalenia poznanych elementów. W treningu gimnastycznym systematyczność i większa częstotliwość powtarzania elementów pozwala na opanowanie ich z dużą dokładnością.