Najmłodsi na sali gimnastycznej

Aby zdrowo się rozwijać, Maluszki oprócz odpowiedniej diety, snu, bliskości i opieki rodziców potrzebują RUCHU!

Ciekawe świata, energiczne i wszędzie ich pełno. Przemierzają swój niewielki świat początkowo na czworakach, następnie niepewnym krokiem trzymając rodzica za rękę, by w końcu puścić się pędem w stronę nieznanego. Nasze Pociechy chcą i uwielbiają się ruszać! A my możemy im towarzyszyć w aktywnym poznawaniu świata i pokazywać zdrowe nawyki ruchowe.

Zabawy na sali gimnastycznej

Najmłodsi potrzebują gimnastyki

Dzieci kochają biegać, skakać i wspinać się. Mają naturalną potrzebę rozładowania swoich emocji, poznawania i dotykania wszystkiego naokoło. Pozwala im to na lepsze zrozumienie najbliższego otoczenia. Zabawy na sali gimnastycznej, wśród różnych faktur, kształtów i kolorów to dla nich świetny trening sensoryczny.  Codzienna dawka aktywności fizycznej jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju mózgu. Ćwiczenia i zabawy ruchowe wspomagają rozkwit mowy i dobrze wpływają na układ nerwowy. 

Treningi w bezpiecznej przestrzeni przynoszą również korzyści  małym mięśniom, kościom i serduszkom. Uczą Maluchy prawidłowej postawy ciała, tak ważnej w dzisiejszym świecie i późniejszym  szkolnym siedzącym trybie życia. Specjalnie przygotowane ćwiczenia wspomagają rozwój motoryki małej, czyli ruchów palców i dłoni, potrzebnych w precyzyjnych pracach.

Najmłodsi poznają przyrządy gimnastyczne

Maluchy gimnastykują się z rodzicami

W grupach Malinowej i Turkusowej, najmłodsi gimnastycy do 3 roku życia, rozpoczynają swoją sportową przygodę u boku swoich rodziców. Takie wspólne zajęcia mają same zalety. Dzieciaki pewnie wkraczają w nowy, nieznany dla nich świat, czując się komfortowo.  Dzięki wspólnym aktywnościom wzmacniają się więzi między rodzicem, a dzieckiem. Mama i tata ćwicząc ze swoją pociechą, przekazują dziecku pozytywne sportowe wzorce, które zakodowane w młodym wieku zostają na całe życie. Dzięki temu, dzieciaki, chętniej garną się później do uprawiania wszelkich sportów i prowadzą zdrowy tryb życia.

Tory przeszkód dla maluszków

Gimnastyka dla najmłodszych 

Kolorowe tory przeszkód, miękkie klocki, zwiewne chustki, gumowe piłeczki i sprężynująca mata… to wszystko i wiele więcej czeka na Maluszki podczas zajęć na naszych salach gimnastycznych, a także w czasie imprez urodzinowych organizowanych dla najmłodszych dzieci w Gymspace. Pod czujnym okiem instruktorów w grupie rówieśników, z Wami u boku, Wasze Pociechy poczują się jak na ogromnym, bezpiecznym placu zabaw.  Nabiorą pewności siebie i sprawności. Wykonają pierwsze zwisy, podpory, podskoki czy przetoczenia. Z asekuracją wypróbują swoich sił. Poprawią kondycję, poznają nowe rzeczy, odnajdą się w grupie, a uśmiech nie będzie schodził z ich twarzy.

Maluchy rozpoczną swoją Wielką Przygodę z Gimnastyką!

Ćwiczcie z nami w Gymspace!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.