Gimnastyka dla kilkulatków

Pełne energii, ciekawe świata, wszędzie ich pełno – przedszkolaki uwielbiają ruch. Gimnastyka daje im nieograniczone możliwości zabawy i kontrolowanych szaleństw. Przedszkolaki ćwiczą z entuzjazmem i radością.

 

Przedszkolaki ćwiczą

Wiek przedszkolny to najlepszy moment aby zainicjować u dzieci miłość do ruchu.

Dzieci uwielbiają kiedy jest wesoło i kolorowo. Kochają podskoki, tańce i tory przeszkód. Nie potrafią przez chwilę wysiedzieć w jednym  miejscu. Bawi ich turlanie się, wspinanie się czy rzucanie miękkimi piłeczkami. W nieoczywisty sposób, przez zabawę i gry ruchowe, uczą się, że sport jest potrzebny, a ich ciała są doskonale przygotowane na naukę wielu elementów gimnastycznych. Jeżeli już u małych dzieci zaszczepimy pasję do aktywności fizycznej, będzie to dobra inwestycja w ich zdrowe życie.

Przedszkolaki ćwicząc rozwijają swoje ciało i umysł

Wszelkie formy ruchu są dobre dla harmonijnego rozwoju dziecka. Gimnastyka wzmacnia u maluchów ciała. Ćwiczenia powodują aktywizację mięśni, chronią stawy, wzmacniają kości oraz dbają o małe kręgosłupy. Na zajęciach sportowych dziecko poprawia swoją koordynację ruchową i poznaje możliwości swojego ciała, co wpływa na jego samoocenę i dobry nastrój. Bardzo aktywne przedszkolaki mają możliwość wyrzucenia z siebie nadmiaru energii w pozytywny sposób, by potem wyciszyć organizm i dobrze wypocząć w nocy. Ćwiczenia wpływają również na odporność naszych dzieci. Zdrowe, szczęśliwe ciało rzadziej poddaje się jesienno-zimowym przeziębieniom.

Ćwiczenia z balonikami

Przedszkolaki najlepiej ćwiczą w grupach

Najlepsza zabawa jest oczywiście wtedy gdy wokół jest wielu rówieśników. Grupy 3-4 latków oraz 5-6 latków szybko się integrują i dają porwać zabawie. Małe dzieci lubią współpracę, sportową rywalizację i wspólne wyzwania. Szybko nawiązują przyjaźnie, dzielą się swoimi obserwacjami i inspirują się nawzajem. Zajęcia gimnastyczne są dla nich bezpieczną przestrzenią do eksploracji nowego, a zawsze łatwiej jest to robić z kolegą u boku. Radosny czas spędzony w grupie upływa szybko, a dziecko z zajęć wychodzi z nowymi umiejętnościami i chęcią powrotu na ulubiony trening. Maluchy, które lepiej odnajdują się w mniejszych grupach, również znajdą dla siebie miejsce na naszych kameralnych zajęciach dla 3-4 latków oraz 5-6 latków.

Nasze ćwiczenia dla przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijamy wszechstronnie podczas urozmaiconych rozgrzewek. Dzieciaki ćwiczą do muzyki, w parach lub pokonują kolorowe tory przeszkód. Z chęcią poznają nowości, ćwiczenia z przyborami takimi jak piłki, wstążki i obręcze. Po rozgrzewce czas na ćwiczenia na przyrządach gimnastycznych. Skoczność poprawiamy na trampolinach, siłę wyrabiamy wspinając się na linach i drabinkach lub kołysząc się na drążku. Już najmłodsi uczą się prawidłowych przewrotów i przerzutów bokiem na airtacku i ćwiczą równowagę i koordynację na małej, a potem na dużej równoważni. A to wszytko w formie super zabawy pod okiem świetnych instruktorów gimnastyków.

Wszystkie zajęcia ruchowe dostosowane są do wieku i możliwości naszych małych gimnastyków. Twój Przedszkolak z pewnością znajdzie dla siebie ulubione zajęcia!

Do zobaczenia na naszych salach gimnastycznych!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.