Rozgrzewka w sportach gimnastycznych

O tym, jak istotnym elementem każdego treningu jest rozgrzewka nie trzeba nikogo przekonywać. Niezależnie od tego, czy podejmujemy aktywność w celu rekreacyjnym, czy wyczynowym każdą jednostkę treningową poprzedzamy ćwiczeniami mającymi przygotować organizm do większego wysiłku. Schemat ten ma na celu uchronić nas przed kontuzjami, a jednocześnie zwiększyć możliwości organizmu w treningu właściwym. Ale czy to wszystko? 

Zabawy na sali gimnastycznej przed głównym treningiem

Dlaczego tak dużą uwagę poświęcamy rozgrzewce podczas treningów w Gymspace?

Sporty gimnastyczne należą do jednych z najtrudniejszych dyscyplin sportowych. Wymagają kompleksowego przygotowania fizycznego pod kątem siłowym i gibkościowym, ale równie ważne jest w nich ukształtowanie cech motorycznych takich jak szybkość, wytrzymałość, zwinność i wiele innych. Oznacza to, że każda jednostka treningowa musi zawierać składowe z wielu dziedzin.

Zabawy w parach podczas rozgrzewki

Rozgrzewka jest momentem, w którym wplatamy do treningu ćwiczenia kształtujące, mające na celu utrwalenie prawidłowych wzorców ruchowych.

W części głównej przekładamy je na konkretne elementy gimnastyczne. Mówi się, że opanowanie prawidłowego wzorca ruchowego następuje po wykonaniu tysięcy powtórzeń. Automatyzm ruchowy jest niezbędny, jeśli chcemy bezpiecznie wykonywać trudne elementy akrobatyczne. Nie ma innej możliwości, niż konsekwentne utrwalanie go na każdym treningu. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego! W pracy z dziećmi potrzebne nam ćwiczenia płynnie wplatamy w zabawę. Dbamy o to, aby cały proces treningowy był dla najmłodszych uczestników wspaniałą przygodą. Uwielbiane przez dzieci gimnastyczne zajączki, niedźwiadki, czy kołyski, to idealny przykład na to, jak przez zabawę ukształtować można schematy ruchowe, które na późniejszym etapie szkolenia pozwolą im wykonać przewroty, gwiazdy i wiele innych bardziej zaawansowanych elementów.

W czasie rozgrzewki ćwiczymy równowagę

Sport przez zabawę, to najlepsza droga do zaszczepienia w młodym człowieku pasji do aktywności fizycznej i taką dewizą kierujemy się podczas naszych treningów.

Zapraszamy Was na zajęcia gimnastyczne w Gymspace!

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.