Szybkość, wolność, skoki i akrobacje, a do tego masa adrenaliny. To przyciąga młodych ludzi. Czy poznaliście już Parkour?

Od zawsze powtarzamy, że ruch to zdrowie. Gimnastyka, gry zespołowe, rower, spacer lub joga, każdy może wybrać coś dla siebie niezależnie od wieku i kondycji. Pragnącym mocniejszych wrażeń proponujemy Parkour – sport emocjonujący i widowiskowy.

Parkour – pokonywanie przeszkód

Słowo Parkour pochodzi z francuskiego parcours – trasa, (parcours du combattant – tor przeszkód). Ta wymagająca aktywność, której twórcą jest aktor i sportowiec David Bell, polega na szybkim,  bezpiecznym i efektywnym pokonywaniu przeszkód w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem różnych technik (np. roll – przewrót przodem przez bark, lazy vault – przeskok przez przeszkodę bokiem podpierając się ręką czy monkey – przeskok kuczny). Pochodną Parkouru jest Freerun, do którego oprócz biegu, skoków i wspinaczki włączone są trudniejsze elementy akrobatyczne takie jak np. salta. Chłopak uprawiający Parkour to traceur, dziewczyna – traceuse. Parkour to atrakcyjna sztuka przemieszczania się zyskująca w ostatnich latach rzesze fanów na całym świecie. 

Parkour to zwinne ciało

Aby sprawnie i szybko pokonywać przeszkody potrzebujemy dobrej kondycji i wygimnastykowanego ciała. Treningi Parkouru są bardzo zróżnicowane. Ćwiczenia siłowe np. mięśni ramion i nóg dadzą efekty przy dalekich skokach i wspinaniu się na przeszkody. Rozgrzewki kondycyjne pomogą w uzyskaniu stałej prędkości w przemieszczaniu się. Rozciąganie poprawi gibkość, a ćwiczenia na równoważni naszą równowagę. Parkour jest sportem aktywizującym różne mięśnie, angażującym całe nasze ciało, ale również umysł. Uczy logicznego, szybkiego myślenia, wytrwałości i dążenia do celu oraz ćwiczy koncentrację. 

Parkour w Gymspace 

Na naszych salach gimnastycznych Gymspace, w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu poznajemy podstawy i techniki Parkouru. Po obowiązkowej rozgrzewce, zaczynają się dostosowane do wieku i możliwości uczestników ćwiczenia gimnastyczne usprawniające nasze ciało. W czasie zajęć układamy  różnorakie tory przeszkód, które później starają się pokonać, w dużym tempie i różnymi sposobami młodzi sportowcy. Treningi Parkouru są idealną odskocznią od codziennej nudy i doskonałą okazją do rozwijania się, poznania nowych przyjaciół oraz wspaniałej zabawy.

Parkour to sport, który może być Twoim hobby.

 

Parkour to aktywność wymagająca, pełna wyzwań, ale i dająca poczucie wolności i wiele radości. Poczuj to na naszych zajęciach Parkour! 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.