Nasza strefa gimnastyki na Prądniku 

Zakręceni na punkcie sportu i zdrowego stylu życia staramy się przekazać naszą wiedzę i miłość do ruchu jak najszerszemu gronu młodszych i starszych. Korzystając z doświadczenia, stworzyliśmy na północy Krakowa przy ulicy Pocieszka, specjalistyczny kompleks do zajęć gimnastyki i akrobatyki.

Ćwiczenia dzieci na sali gimnastycznej Gymspace na Prądniku

 Z radością i podekscytowaniem jesienią 2018 roku otworzyliśmy dla Was drugi obiekt Gymspace poświęcony gimnastyce i nie tylko 🙂 Sporych rozmiarów, bo ponad 500 metrowy budynek, oprócz  cudownie olbrzymiej, kolorowej i profesjonalnie wyposażonej sali gimnastycznej  mieści w sobie wygodne, dwupoziomowe lobby z przeszkleniami, by rodzice mogli swobodnie oglądać poczynania swoich pociech, szatnie, salę, w której możecie urządzić z nami wystrzałowe, tematyczne urodziny oraz specjalne pomieszczenie do terapii sensorycznej, a przed budynkiem mały ogródek ze stolikami.

Komfortowa sala gimnastyczna Gymspace na Prądniku podzielona jest na 6 różnych stref ćwiczebnych

Bazą sali jest oczywiście  100 metrowa sprężynująca plansza gimnastyczna z lustrami oraz drabinkami, na której wykonujemy podstawowe ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne. Arabeski, mostki oraz przewroty i przerzuty bokiem poznają już nasi najmłodsi gimnastycy. Strefa ta jest idealnym, bezpiecznym miejscem do licznych zabaw i gier podczas rozgrzewek, a dla bardziej doświadczonych przestrzenią do skomplikowanych figur akrobatycznych. Przy drabinkach natomiast, gimnastycy uczą się jak poprawnie stać na rękach i głowie oraz wykonują ćwiczenia w zwisach niezbędne podczas rozciągania.

Rozgrzewka na naszej profesjonalnej planszy gimnastycznej

Tuż obok znaleźliśmy miejsce na to co dzieciaki (i nie tylko one:-) lubią najbardziej – liny, drabinki i kółka gimnastyczne. Oprócz dobrej zabawy podczas wspinania się, zwisania i huśtania, całkiem przy okazji kształtujemy siłę mięśni ramion oraz swoją zwinność. To tutaj na kółkach uczymy się trudniejszych elementów gimnastycznych – zwisów przewrotnych i przerzutnych, podporów czy też poziomek w podporze.

Trzecią ze stref jest kolejna sprężynująca plansza gimnastyczna, na której znajdziecie profesjonalne air-tracki, małą trampolinę, skrzynię gimnastyczną i grzybka gimnastycznego. Już maluszki z grup malinowej i turkusowej chętnie poprawiają tu swoją skoczność, a młodzież i dorośli na akrobatyce próbują sił w bardziej zaawansowanych elementach.  Rundaki, flik-flacki oraz salta w przód i w tył to bardzo forsowne, ale i widowiskowe ewolucje.

Ćwiczymy stanie na rękach

Nie zabrakło  na naszej sali Gymspace na Prądniku drążka gimnastycznego.  Przy treningach prowadzonych na tym przyrządzie potrzebujemy bardzo dużej siły mięśniowej, elastyczności i precyzji. Na zajęciach gimnastycznych w Gymspace dzieciaki uczą się wykonywania na drążku wielu nowych, ale wymagających ćwiczeń tj. zwisy kuczne, wymyki, odmyki i kołowroty w tył w podporze oraz okroczny w przód.

Równoważnia to jeden z najbardziej efektownych przyrządów w gimnastyce. Podczas ćwiczeń kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią młodzi adepci gimnastyki zaczynając od pierwszych kroków po kolei ćwiczą i doskonalą swoją równowagę wykonując różnego rodzaju przejścia, wymachy, podskoki, wagi, poziomki, by dojść w końcu do tych najtrudniejszych elementów akrobatycznych – przewrotu w przód, przerzutu bokiem czy zeskoku saltem w przód.

Skoki na trampolinach

Największą atrakcją naszej sali na Prądniku są dwie pomarańczowe trampoliny zakończone basenem wypełnionym tysiącami miękkich gąbek. Ćwiczą tu z radością ci najmłodsi i trochę starsi, a i dorosłym wszelkie skoki, podskoki kuczne, rozkroczne i obroty sprawiają wiele frajdy. Na trampolinach uczymy się jak zapanować nad własnym ciałem w powietrzu.  Ewolucje akrobatyczne jakimi są różnego rodzaju salta min: salto skulone w przód oraz w tył, salto łamane w przód i w tył, salta proste i z obrotami, to nie lada wyzwanie, ale jaka rozpiera nas duma i satysfakcja kiedy lądujemy po udanym skoku.

Na naszej sali gimnastycznej jest kolorowo i ciekawie

I najmłodsi, i ci starsi chętnie wracają do naszej profesjonalnej gimnastycznej przestrzeni. Pełno tu gimnastycznych materacy różnej wielkości, kolorowych kształtek, gumowych piłek i tuneli. Woreczki, obręcze oraz kamyki sensoryczne wykorzystujemy przy budowie torów przeszkód na zajęciach i urodzinach oraz na zajęciach terapii sensorycznej, a wstążki gimnastyczne i skakanki są używane przy ćwiczeniach z gimnastyki artystycznej.

Zabawy na sali gimnastycznej podczas zajęć, urodzin i nocowanek

W Gymspace na Prądniku proponujemy Wam również cudowny urodzinowy czas

Komfortowe, starannie wykończone, przestrzenne lobby i dodatkowe salki to oprócz naszej wielkiej sali gimnastycznej, idealne miejsca na imprezę urodzinową z przyjaciółmi lub nocowankę. Wygodne kanapy, kolorowy wystrój, miejsca na sportowe oraz kreatywne zajęcia dodatkowe oraz kącik dla rodziców sprawiają, że nasze tematyczne i całkowicie tylko dla Was przyjęcia w Gymspace są niepowtarzalne. 

Urodzinowa piniata w Gymspace

Zapraszamy Was do naszej gimnastycznej oazy! 

Poznajcie nas lepiej i spędźcie z nami fantastyczne chwile na zajęciach i imprezach na  profesjonalnej sali gimnastycznej Gymspace na Prądniku!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.