Akrobatyczne ewolucje

A może by tak oderwać się od ziemi? Poszybować wysoko! Poczuć lekkość! Spojrzeć na świat do góry nogami! Każdy młody sportowiec rozpoczynając swoją przygodę z gimnastyką marzy o tym by tego doświadczyć.

Nauka salt, przerzutów, lotek i innych widowiskowych elementów akrobatycznych jest dążeniem młodych gimnastyków. Często, już na pierwszych zajęciach pytacie nas, kiedy będziecie mogli powirować nad planszą gimnastyczną. Oczywiście wielu z Was ma już za sobą pierwsze próby efektownych lotów w parkach trampolin. Dlaczego więc na naszych treningach tak dużo czasu poświęcamy na przygotowanie do nich?

Stanie na rękach

Ewolucje akrobatyczne potrzebują kontroli własnego ciała 

Bezpieczne wykonanie elementów akrobatycznych wymaga odpowiedniego przygotowania siłowego i gibkościowego, ale też wypracowania świadomości ciała i orientacji przestrzennej. Nauka elementów w powietrzu musi być poprzedzona ćwiczeniami usztywniającymi i całym szeregiem wprawek, czyli ćwiczeń przygotowawczych. W końcu nie zależy nam tylko na wykonaniu niechlujnego obrotu w powietrzu, ale na zdobyciu w nim kontroli i pewności. Każdy element w powietrzu niesie za sobą pewne ryzyko, które zminimalizować można solidnym przygotowaniem fizycznym. Podpory i ćwiczenia siłowe nie brzmią zbyt atrakcyjnie? Nie martwcie się, w Gymspace wiemy, w jaki sposób połączyć je z dobrą zabawą 😉 Wszystkie treningi, nawet te w grupach maluszków ukierunkowane są na kształtowanie umiejętności wymienionych powyżej.

 

Śruba

Do ewolucji akrobatycznych przygotowujemy się już od pierwszych treningów

Od najmłodszych lat, a nawet miesięcy życia stopniowo przygotowujemy naszych podopiecznych do wykonywania coraz trudniejszych ćwiczeń. Najmłodsze dzieci oswajamy z wysokością, przebywaniem do góry nogami, czy czuciem swojego ciała w powietrzu. Nawet najprostsze zabawy mają na celu wzmacnianie mięśni i pielęgnowanie naturalnej dla maluszków gibkości. Im starsza grupa, tym bardziej ścisłą formę przyjmują treningi.  Proponowane przez nas ćwiczenia dobieramy w taki sposób, by przybierały coraz bardziej zaawansowane formy (przykładowo: skoki zajęcze – przewroty w przód – przewroty w przód na podwyższenie – wprawki do salt – salta). Najtrudniejszych elementów nauczamy w grupach zaawansowanych – srebrnych, złotych i platynowych, oraz na zajęciach z akrobatyki, ale i tam nie zapominamy o dobrej zabawie. 

Salto kuczne

Ciągle nie jesteście pewni, czy to forma aktywności dla Was? Nie pozostaje nic innego, jak przyjść na zajęcia i spróbować swoich sił. Zabierzcie ze sobą wygodne ubrania treningowe (najlepiej przylegające, aby łatwiej było skontrolować ułożenie ciała), skarpetki na zmianę, butelkę wody, w razie potrzeby miękkie gumki do spięcia włosów i dużo dobrego humoru!

Do zobaczenia na salach Gymspace!

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.